top of page

Nowe łąki kwietne w Krakowie - ZZM szuka terenów


Zdecyduj, gdzie powstaną nowe łąki kwietne


Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Zarząd Zieleni Miejskiej przygotowuje się do kolejnego sezonu z łąkami kwietnymi. To mieszkańcy zdecydują, w których lokalizacjach w Krakowie powinny zostać zasiane nowe kwietne dywany.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie Propozycje lokalizacji nowych łąk kwietnych można wpisywać w komentarzach pod postem na profilu Zarządu Zieleni Miejskiej na Facebooku. Nowe miejsca z polnymi kwiatami mogą się znajdować zarówno w pasach drogowych, jak i w parkach. Należy jednak pamiętać, że pas drogowy powinien mieć przynajmniej kilka metrów szerokości, żeby łąka wyglądała dobrze i spełniała swoją rolę dla środowiska. W Krakowie jest obecnie ponad 20 hektarów łąk kwietnych. Zalety łąk to, m.in. ograniczenie koszenia, zwiększenie bioróżnorodności, ale też i walory ozdobne – tysiące kwitnących różnokolorowych kwiatów.


https://www.facebook.com/zzm.krakow


Jak czytamy na FB Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie


,,Wiosna tuż, tuż! Czas zacząć przygotowania do zakładania łąk kwietnych w Kraków PL Mamy już ponad 20 ha łąk- chcielibyśmy dołożyć kilka kolejnych hektarów. Zalety łąk to ograniczenie koszenia, walory ozdobne- tysiące kwiatów oraz zwiększanie bioróżnorodności Prosimy udostępniajcie, a w komentarzach i wiadomościach wpisujcie propozycje nowych lokalizacji. Zarówno w pasach drogowych jak i parkach. Pamiętajcie, że pas drogowy powinien mieć przynajmniej kilka metrów szerokości, żeby łąka wyglądała dobrze i spełniała swoją biocenotyczną rolę. Nasi ogrodnicy sprawdzą je i niedługo poinformujemy was gdzie rozpoczną się prace przygotowawcze do zakładania kolejnych łąk. Wiosno przybywaj!! Tymczasem przypominamy jak prezentują się nasze łąki! Kraków #stolicapolnychkwiatow..


3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page